S pomočjo vavčerjev je mogoče pridobiti do 60 % sofinanciranja upravičenih stroškov za posamezni odobren vavčer, podjetje pa lahko izkoristi največ 3 vavčerje na leto, oziroma največ 30.000 nepovratnih sredstev na leto.
(Vir: SPS)
Trenutno je na spletni strani SPS na voljo 13 vavčerskih pozivov:
VAV-1 Vavčer za certifikate kakovosti
VAV-2 Vavčer za patente, modele, znamke
VAV-3 Vavčer za tržne raziskave tujih trgov
VAV-4 Vavčer za udeležbe na mednarodnih forumih
VAV-5 Vavčer za udeležbo v gospodarskih delegacijah v tujino
VAV-7 Vavčer za dvig digitalnih kompetenc
VAV-8 Vavčer za digitalni marketing
VAV-9 Vavčer za pripravo digitalne strategije
VAV-10 Vavčer za kibernetsko varnost
VAV-11 Vavčer za statusno preoblikovanje družb
VAV-12 Vavčer za uvajanje poslovne odličnosti po modelu EFQM v mala in srednje velika podjetja
VAV-13 Vavčer za prenos lastništva
VAV-14 Vavčer za prototipiranje
Pri vavčerjih za digitalizacijo, tj. za dvig digitalnih kompetenc (VAV-7), digitalni marketing (VAV-8), pripravo digitalne strategije (VAV-9) in za kibernetsko varnost (VAV-10) je v primerjavi z lansko izvedbo kar nekaj sprememb. Novosti in spremembe v postopku prijave ter zahtevanih minimalnih standardih so povzete TUKAJ.
Z Vavčerjem za prototipiranje (VAV-14) si lahko zagotovite nepovratna sredstva za izdelavo prototipa novega izdelka ali storitve (v fizični ali digitalni obliki), pri čemer subvencija znaša od 500 do 5000 evrov (odvisno od projekta). TECOS Razvojni center orodjarstva Slovenije kot izvajalec storitev prototipiranja omogoča razvoj in izdelavo prototipa na enem mestu.
Oddaja vseh vlog na vse vavčerske pozive je enostavna in povsem digitalizirana, podjetja vloge lahko oddajo preko e-portala Slovenskega podjetniškega sklada.