Datum
Četrtek, 16. 11. 2023
Prijave do:
15. 11., do 12.00
Lokacija:
Sedež TECOS (Celje)*
Meritve so najpomembnejša faza pri zagotavljanju kakovosti izdelkov. V fazi izdelave tehnične dokumentacije je prav zato zelo pomembno, kakšno strategijo bomo izbrali, kakšne metode merjenja bodo zadostovale za takšno merjenje in kakšni bodo s tem povezani stroški. Pravilna zasnova mer in merilnih postopkov pri izdelavi tehnične dokumentacije je ključna pri zagotavljanju kakovosti izdelkov. Na usposabljanju bomo pogledali osnove geometrijskih toleranc GD&T (uporaba, simboli, modifikatorji, bazni sistemi …), kaj lahko v fazi priprave tehnične dokumentacije naredimo, da se izognemo težavam v fazi merjenja, kakšne so posebnosti pri merjenju in toleriranju plastičnih izdelkov in nekaj praktičnih primerov merjenja.
Usposabljanje je namenjeno
Na usposabljanju boste pridobili naslednja znanja:
Luka Botolin
Luka Botolin je produktni vodja oddelka za 3D-optično skeniranje, GD&T meritve in vzvratni inženiring – digiCEN, ki deluje znotraj TECOS-a. Na TECOS-je zaposlen od leta 2000.
V digiCEN oddelku je dejaven od leta 2003, ko je TECOS kot prvi v Sloveniji predstavil 3D-optični skener GOM ATOS (trenutno operiramo že z četrto generacijo). Je velik poznavalec tehnik zahtevnega 3D-modeliranja in obvladuje različna programska orodja za vzvratno inženirstvo CopyCAD, TEBIS, Geomagic, GD&T meritve v GOM Inspectu ter modeliranje z Simens NX in Ideas. Je AUKOM certificiran merilec za GD&T.
Vzporedno z industrijskimi projekti deluje tudi kot predavatelj in nosilec predmeta Vzvratno inženirstvo in hitra izdelava prototipov na Visoki šoli za proizvodno inženirstvo! Pred tem je bil predavatelj na Visoki šoli za tehnologijo polimerov, občasno pa deluje tudi na ACADEMI. Sodeloval je tudi v številnih mednarodnih in nacionalnih RR projektih in bil v začetku profesionalne kariere dejaven na področju masivnega preoblikovanja in simuliranja litja Al in Mg zlitin.